Dantų šaknų kanalų gydymas – Welldent

Dantų šaknų kanalų gydymas

GRĮŽTI

Dažnai dantys turi po kelis kanalus. Dantų kanalų gydymas (endodontija) yra gana sudėtingas, reikalaujantis ne tik odontologo patirties, bet ir pagalbinių technologinių priemonių, tokių kaip mikroskopas. Mikroskopas padeda ženkliai padidinti apšviestą vaizdą ir procedūrą atlikti ypač tiksliai ir preciziškai. Endodontinio gydymo metu siekiama sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir pašalinti infekciją. Dažniausia bakterijų į šaknies kanalus patekimo priežastis – dantų ėduonis.

Gydymo eiga

Visų pirma, pašalinamas danties nervas. Kanalai suformuojami ir išvalomi mašininiais instrumentais. Tuomet kanalas apdorojamas specialiomis medžiagomis ir užplombuojamas. Atliekant endodontinį gydymą, dažniausiai prireikia ne vienos rentgeno nuotraukos.

Gydymui naudojamos technologijos


Dantų šaknų kanalų gydymas reikalauja ne tik profesionalios gydytojo rankos, bet ir manevringų, itin tikslių gydymo instrumentų. Siekdami užtikrinti sėkmę, gydymą atlikti greičiau ir minimalizuoti pergydymo riziką, endodontinio gydymo metu naudojame šias pažangias technologijas:

  • Leica M320- naujausios kartos odontologinis mikroskopas, kuriam būdingos aukščiausios kokybės optinės savybės. Mikroskopuojant, operacinis laukas apšviečiamas ryškia LED šviesa, o matomą vaizdą galima padidinti iki 40 kartų. Tokiu būdu matome smulkiausias anatomines struktūras, o gydytojo darbas tampa tikslesnis ir ergonomiškesnis. Mikroskope yra įdiegta pilnos raiškos HD kamera, suteikianti galimybę parodyti ir paaiškinti procedūras pacientui, išsaugoti ir vėliau analizuoti gautus vaizdus.
  • X-Smarta Plus (Dentsply Sirona) – šaknies viršūnės ieškiklis, gaminamas japonų kompanijos Morita. Šis instrumentas pelnytai tituluojamas kaip vienas tiksliausių viršūnės ieškiklių pasaulyje. Root ZX II leidžia nustatyti dantų šaknų kanalų ilgį net 97,5% tikslumu! Aparatas specialiu kabliuku kabinamas už paciento lūpos ir jungiamas prie endodontinio instrumento, matavimų duomenys pateikiami šviesos diodų (LED) ekrane..
  • Root ZX II – tai mašininių endodontinių instrumentų variklis. Šiuo varikliu galima kontroliuoti instrumentų sukimo kryptį, jėgą ir greitį. Tai leidžia tiksliau ir greičiau suformuoti dantų šaknų kanalus, garantuoja didesnį saugumą, minimalizuoja instrumento atsidalinimo kanale rizika.
  • Calamus Dual (Dentsply Sirona) – dantų šaknų kanalų pildymo medžiagos (gutaperčos) kaitinimo aparatas. Šiuo aparatu gutaperčą galima įkaitinti iki 220°C. Pašildyta gutaperča tampa taki, todėl užpildo kanalą net trijose dimensijose, pasiekia net smulkiausius kanalų atsišakojimus. Aparatą sudaro konsolė, kurioje galime reguliuoti gutaperčos tekėjimo greitį ir kaitinimo temperatūrą bei du antgaliai skirtingoms kanalų pildymo procedūroms.

Dantų kanalų pergydymas

Kaip jau minėta, dantų kanalų gydymas yra sudėtinga procedūra, kuri, deja, ne visuomet baigiasi sėkmingai. Šaknies kanalų pergydymo būdai:

Nechirurginis būdas. Išimamas senas kanalų užpildas, jeigu reikia, įvedamos antimikrobinės medžiagos. Tuomet kanalai perplombuojami.

Chirurginis būdas. Atliekama šaknies viršūnės rezekcija. Procedūros metu pašalinama nesveika šaknies viršūnė ir aplink esantys pakitę audiniai. Tai nesudėtinga ir neskausminga procedūra.

Welldent klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Rekomenduojami gydytojai