Dantų implantacija

GRĮŽTI

Dėl įvairių priežasčių dantų gali netekti tiek jauno, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Vieną, kelis ar visus dantis galima atstatyti pasitelkiant implantus. Dantų implantas yra titaninis sraigtas, kuris atstoja danties šaknį. Dantų implantacijos procedūra trunka 30-45 min. ir atliekama vietinėje nejautroje. Prigijus dantų implantams, atliekamas protezavimas ir pacientas gali džiaugtis naujais nuolatiniais dantimis.

Gyd. Burnos, veido ir žandikaulių chirurgė, implantuojanti gydytoja Dovilė Kučiauskienė pasakoja, kokios gali ištikti dantų netekimo pasekmės ir kodėl neverta bijoti dantų implantacijos:
Vienmomentinė implantacija

Vienmomentė implantacija – vienas greičiausių būdų atkurti dantis. Tokia implantacija atliekama iš karto pašalinus dantį, taigi, pacientui nereikia laukti kelis mėnesius, kad būtų galima saugiai įsriegti implantą. Po kurio laiko ant jo tvirtinamas danties vainikėlis, estetika ir funkcija atstojantis natūralų dantį. Tokią implantaciją vertėtų patikėti patyrusiam specialistui, nes ji yra rizikingesnė. Vienas didžiausių šio pažangaus metodo privalumų – trumpesnis gydymo laikas. Taip pat sumažinamas vizitų, chirurginių intervencijų skaičius.

Taikant vienmomentę implantaciją, visų pirma, atliekamos chirurginės procedūros: jei reikia, pašalinamas dantis, atliekamas kaulo priauginimas ir įsriegiami implantai. Taip pat, to paties vizito metu galima pritvirtinti laikinus dantis. Po 2-3 mėnesių, prigijus implantui, atliekamas nuolatinių dantų protezavimas.

Kelių dantų implantacija

Netekus kelių dantų, yra ne vienas būdas juos atkurti. Norintiems ekonomiško sprendimo, galima dantis atkurti daliniais išimamaisiais protezais. Deja, toks būdas tik šiek tiek pagerina situaciją, tačiau jos neišsprendžia, kadangi sukelia daug nepatogumų: neestetiška išvaizda, neefektyvus kramtymas, svetimkūnio pojūtis burnoje, prastas laikomumas.
Norint kokybiškai atkurti kelis prarastus dantis, rekomenduojama atlikti dantų implantaciją. Klaidinga manyti, kad dantų implantų reikia tiek, kiek yra prarasta dantų – ant vieno implanto gali būti tvirtinami net keli dantų vainikėliai. Dantų implantų skaičių nustato gydytojas, atlikęs diagnostiką ir įvertinęs konkretų atvejį. Vienas implantas įsriegiamas prarasto danties vietoje maždaug per pusvalandį ar net trumpiau, taikant vietinę nejautrą. Implantų prigijimo laikotarpis paprastai trunka 4-12 savaičių ir tuomet galima tvirtinti naujus nuolatinius dantis, kurie priderinami prie paciento sveikų dantų. Mūsų klinikoje naudojamos aukštos kokybės medžiagos, tad dantys atrodo ne tik natūraliai, bet ir yra funkcionalūs. Tai leidžia pacientui jaustis tarsi su savais dantimis.

Visų dantų implantacija

Paprastai  bedančiai žandikauliai atkuriami ant 4, 6 ar daugiau implantų. Šiomis dienomis vis populiarėja visų dantų atkūrimas taikant „visi ant keturių“ metodą, kuris leidžia dantis atkurti vos ant keturių implantų. Vieno vizito metu įsriegiami keturi implantai, ant kurių tvirtinami laikini dantys. Vėliau jie yra pakeičiami nuolatiniais dantimis. Tačiau toks gydymo būdas tinkamas ne visais atvejais.

Žinoma, efektyviausiai visus dantis atkurti galima įsriegus 6, 8 ar net daugiau implantų, kurie padeda visiškai atkurti dantų funkciją ir estetinę išvaizdą. Dantų implantaciją galima suskirstyti į du etapus: chirurgiją bei protezavimą. Pirmo vizito metu įsriegiamas reikiamas implantų skaičius ir paliekama gyti 3-6 mėnesius. Tuomet pradedamas protezavimo procesas. Padaromas paciento dantų lankų atspaudas ir laboratorijoje pagaminami dantys, kurie pritvirtinami prie dantų implantų. Klinikoje naudojame tiek kokybiškus dantų implantus, tiek vainikėlius, todėl pacientas gali džiaugtis funkcionaliais ir estetiškai atrodančiais dantimis.

Kaulo augmentacija

Delsiant atkurti prarastus dantis implantais, tirpsta žandikaulio kaulas. Dantų implantaciją galima atlikti tik tuomet, kai žandikaulio kaulo kiekis yra pakankamas, todėl norint išvengti sudėtingų procedūrų, labai svarbu dantis atkurti iš karto. Kai trūksta kaulo, atliekama kaulo priauginimo operacija, kitaip dar vadinama kaulo augmentacija. Šios procedūros metu, trūkstamoje žandikaulio kaulo vietoje priauginamas nuosavas paciento kaulas arba kaulo pakaitalas. Po kiek laiko, dirbtinis kaulas suauga su tikruoju, tuomet galima atlikti dantų implantaciją.

 

Atsiliepimai

 

Welldent klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Rekomenduojami gydytojai

DOVILĖ KUČIAUSKIENĖ

Gyd. Burnos, veido ir žandikaulių chirurgė Skaityti daugiau