Ką daryti, kai skauda dantį?

GRĮŽTI

Nors į klausimą ką daryti, kai skauda dantį peršasi akivaizdus atsakymas, vis dėlto šis klausimas yra vienas ieškomiausių „Google“ paieškoje. Galima pastebėti, kad žmonėms tapo įprasta kone visus atsakymus rasti internete, tačiau šiuo atveju vertėtų pagalbos ieškoti ne internete, o odontologo kabinete. Kita vertus, prireikus skubios pagalbos, galima pasisemti tam tikrų patarimų, padėsiančių slopinti nemalonius simptomus.

Tiesiu taikiniu – pas odontologą

Jei kankina stiprus danties skausmas, gerkite skausmą malšinančius vaistus. Žinoma, vaistai problemos nesprendžia, tačiau tai yra laikinas pagalbininkas, kuris numalšins simptomus. Siekiant ilgalaikių rezultatų, reikia kuo skubiau apsilankyti pas gydytoją odontologą. Klaida, kurią neretai žmonės daro susidūrę su stipriu skausmu – pirmos pasitaikiusios odontologijos klinikos pasirinkimas. Be abejonės, tokį poelgį galima puikiai suprasti – juk siekiant numalšinti stiprų skausmą, svarbiausia kuo skubiau tai padaryti, o ne kur. Tačiau esant rimtoms dantų ligoms ir sudėtingam gydymui, odontologo kompetencija, patirtis bei klinikoje naudojamos modernios technologijos lems gydymo sėkmę ir tolimesnę Jūsų burnos ertmės būklę. Atsižvelgiant į tai, būtų pravartu odontologijos klinikomis pasidomėti iš anksto ir išsisaugoti kontaktus, kad nenumatytais atvejais nekiltų klausimų kur kreiptis.

Natūralūs dantų skausmo malšinimo būdai

Jeigu nėra galimybės iškart apsilankyti pas odontologą, laikinai gali padėti natūralios priemonės. Viena iš jų – ledas. Šaldykite dantį iš skruosto pusės ir skausmas kiek atslūgs. Taip pat, pabandykite skalauti dantis druska. Ištirpinkite šaukštelį druskos šiltame vandenyje ir šiuo tirpalu skalaukite dantis. Be to, dantų skausmą numalšinti gali padėti aromatiniai aliejai. Vienais veiksmingiausių laikomi arbatmedžio arba kenio aliejai. Pasidarykite tirpalą, įlašinę šlakelį aliejaus šiltame vandenyje arba prie dantenų laikykite aliejaus kompresą. Pastebima, jog esant nežymiam skausmui, gali padėti net ir kruopštus dantų bei tarpdančių išsivalymas.

Jeigu kankina nepakeliamas skausmas tokiu metu, kai odontologai nedirba, vykite į ligoninės priimamąjį, kuriame Jums bus suteikta skubi pagalba.