Profesionali burnos higiena – būtinybė? – Welldent

Profesionali burnos higiena – būtinybė?

GRĮŽTI

Profesionali burnos higiena – odontologinė procedūra, kurios būtinybę įvertina ne visi pacientai. Kai kurie vis dar klaidingai įsitikinę, kad atsakingai valantis dantis ir nesergant dantų ar dantenų ligomis, procedūra yra nereikalinga. Tačiau higiena yra būtina visiems be išimties, nes savarankiškai visų dantų apnašų pašalinti yra neįmanoma. Svarbu atkreipti dėmesį, kad susiformavusios apnašos ir akmenys sukelia rimtas dantų ligas. Reguliariai atliekama profesionali higiena užtikrins sveiką burnos ertmę ir apsaugos organizmą nuo ligų. Jeigu norite sveikos, gražios šypsenos ir gaivaus burnos kvapo – profesionali burnos higiena turi būti įtraukta į Jūsų dienotvarkę maždaug kas 6 mėnesius.

Kas gresia neatliekant profesionalios burnos higienos?

„Sausas“ faktas apie profesionalios burnos higienos svarbą nieko nereiškia, kol neįsigilinama į pasekmes. Tačiau jei žmonės suvoktų, kad neatlikdami higienos rizikuoja prarasti dantis, tuomet tikrai atrastų laiko atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, kuri tetrunka apie 30-60 minučių.

Kas nutinka, kai burnoje kaupiasi apnašos? Visų pirma, jaučiamas nemalonus skonis burnoje ir blogas kvapas. Tai yra rimta problema, neigiamai paveikianti socialinį gyvenimą. Kartais apie nemalonų burnos kvapą galite net neįtarti, nes aplinkiniai paprastai neprasitaria apie šią problemą, nenorėdami pasirodyti netaktiški. Blogas burnos kvapas – ne vienintelė nepakankamos higienos pasekmė. Susikaupusios kietosios ir minkštosios apnašos gali iššaukti rimtas dantų ligas, tokias kaip ėduonis ar net periodontitas, gingivitas. Būtent dantų apnašos yra pagrindinis šių ligų atsiradimo veiksnys. Periodonto ligos yra ypač pavojingos, nes sukelia dantų ar dantenų skausmą, jautrumą, paburkimą ir neretai baigiasi net dantų netektimi. Periodonto ligos gydomos atliekant profesionalią burnos higieną, o jeigu liga stipriai pažengusi, gali prireikti ir chirurginio gydymo.

Profesionalios burnos higienos metu, specialistas nuvalys ant dantų susikaupusias apnašas, nupoliruos dantis ir pašalins pigmentines dėmes. Be to, patars, kokios burnos ertmės priežiūros priemonės yra tinkamos būtent Jums.